Kancelaria adwokacka – Kraków - STG

Windykacja

Skuteczne odzyskiwanie wierzytelności jest istotne dla osiągnięcia stabilizacji na rynku, a często okazuje się wręcz  niezbędne dla utrzymania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Kancelaria zapewnia wsparcie w dochodzeniu wierzytelności zarówno na etapie polubownym, sądowym, jak i na etapie postępowania egzekucyjnego – zgodnie z życzeniem Klienta.

Prowadzenie mediacji na etapie polubownym w sposób dalekowzroczny, uwzględniający specyfikę późniejszego postępowania sądowego pozwala w wielu przypadkach osiągnąć status bezspornego charakteru  roszczeń Klienta, w znaczeniu prawnym. W rezultacie rozmowy i negocjacje z dłużnikiem zawsze prowadzone są przez specjalistów, których zadaniem jest doprowadzenie do jak najszybszej spłaty długu oraz przygotowanie gruntu pod ewentualne postępowanie sądowe, w taki sposób aby przebiegało ono jak najszybciej oraz możliwie bezproblemowo. Kluczowe jest uzyskanie dokumentów, które pozwolą na wydanie na etapie postępowania sądowego nakazu zapłaty w trybie nakazowym. Nakaz taki z chwilą wydania stanowi tytuł zabezpieczenia. Tym samym nawet wniesienie przez dłużnika zarzutów pozwoli zabezpieczyć roszczenie i sprawi, że nieuczciwy kontrahent nie będzie miał żadnego interesu w przeciąganiu procesu sądowego.

Napisz do nas, a dokonamy dla Ciebie bezpłatnej wyceny Zlecenia. Nasi prawnicy skontaktują się z Tobą w ciągu 24 h i ustalą wszelkie okoliczności sprawy, dokonają bezpłatnej, wstępnej oceny szans postępowania oraz zaproponują atrakcyjne warunki współpracy.